departure date
arrival date

Atrakcje w okolicach

Zamek Chojnik


Ruiny Zamku Chojnik, położone są na wzgórzu Chojnik (627m n.p.m.), nad dzielnicą Jeleniej Góry - Sobieszowem.
Zamek Chojnik wybudował w XIV w. książę z linii Piastów świdnicko-jaworskich, Bolek II. Obiekt był jednym z elementów systemu fortyfikacji granic księstwa.
Następnymi właścicielami zamku był ród Schaffgotschów, który rozbudował obiekt w duchu renesansu. Od czasu wielkiego pożaru w roku 1675 zamek pozostaje trwałą ruiną, która obecnie jest udostępniona do zwiedzania. Zwiedzający zamek słuchają legend m. in. o Kunegundzie, strzelają z kuszy, oglądają pręgierz i wejście na wieżę, skąd można podziwiać panoramę Karkonoszy i Kotliny Jeleniogórskiej.
W obrębie murów funkcjonuje schronisko turystyczne, które dysponuje 30 miejscami noclegowymi oraz bufetem. Zamek jest siedzibą Stowarzyszenia Bractwa Rycerskiego Zamku Chojnik, które organizuje corocznie odbywający się tutaj Turniej Rycerski "O Złoty Bełt Chojnika". 

 

Kaplica Św. Anny


Kaplica św. Anny na Grabowcu – zabytkowa kaplica na Grabowcu w Sosnówce w powiecie jeleniogórskim, w województwie dolnośląskim, wpisana do rejestru zabytków.
Nieopodal miejscowości Sosnówka na zboczu wzgórza Grabowiec stoi późnobarokowa XVIII w. kaplica św. Anny. Obok płynie źródełko, którego woda, według podań, ma moc uzdrawiającą i przede wszystkim zapewniającą szczęście w miłości. Wystarczy nabrać w usta wody ze źródła, następnie nie połykając ani kropli, okrążyć kapliczkę siedem razy. Wodę można połknąć dopiero kiedy powróci się do miejsca startu. Wtedy szczęście w miłości gwarantowane. 

Western City


Western City otworzył 4 lipca 1998 r. Jerzy Pokój - właściciel i Szeryf miasta, upamiętniając rocznicę Amerykańskiej Deklaracji Niepodległości. Atrakcyjność Miasta Prawdziwych Kowbojów w Ściegnach koło Karpacza polega przede wszystkim na niepowtarzalności gwarantowanych gościom przeżyć. Każdy może odkryć tutaj Dziki Zachód, przenosząc się w czasie do świata szeryfów, rewolwerowców i poszukiwaczy złota. Miasteczko to o powierzchni ok. 65 hektarów, w większości zajmują rozlegle pastwiska dla bydła i koni.

 

Nasze Biuro