departure date
arrival date

Szczególnie polecane

OFF-ROAD

 

kowary

Karkonoska Szkoła Jazdy Off-road przedstawia ofertę dla osób chcących zapoznać się z trudną sztuką prowadzenia pojazdu terenowego w ekstremalnych warunkach. W ramach kursu w naszej szkole nauczysz się pokonywać strome zjazdy i podjazdy, poruszać się na trawersach, pokonywać przeszkody wodne, grząskie tereny, orientować się w terenie używając mapy, GPS i roadbook'a. Kursanci dowiedzą się, jaki jest sprzęt do walki w terenie i jak go używać. Obsługa reduktora, wyciągarek, podnośników "HiLift", szekli i zbloczy przestanie być tajemnicą.

Auta Terenowe - do dyspozycji profesjonalnie przygotowane auta terenowe - spróbuj swoich sił jako kierowca w ciężkim terenie.
Zapraszamy na ekstremalne wycieczki po okolicach Karpacza i Jeleniej Góry.

  

 Kopalnia Podgórze

 

 

Sztolnie 19 i 19a są najciekawszym i najpiękniejszym zespołem obiektów podziemnych na terenie Kowar. Sztolnia 19 powstała w roku 1951 a sztolnia 19a w 1954. Wyrobiska te eksploatowane były aż do roku 1958 a ostatnie wydobycie odbyło się w Radoniowie w 1963. Następnie w latach 1974 – 1989 działało tam jedyne w Polsce Inhalatorium Radonowe (należące do Uzdrowiska Cieplice), gdzie prowadzone były badania nad terapią radonową.

Długość niedawno otwartej podziemnej trasy turystycznej "Kopalnia Podgórze" mierzy około 1600 metrów. Trasa znajduje się w wyrobiskach byłej kopalni o tej samej nazwie.

Podczas zwiedzania podziemnej trasy turystycznej będziecie mogli Państwo poznać historię górnictwa w Kowarach, od wydobycia kruszców: kamieni półszlachetnych, rudy żelaza oraz srebra i ołowiu, po tajną działalność Zakładów Przemysłowych R-1

kopalniaPodgorze

Nasze Biuro